Nasza winnica otrzymała cztery medale na konkursie ENOEXPO w 2017 roku

  • srebrny medal za wino Regent, 2015
  • srebrny medal za wino Cuvee-3, 2016
  • brązowy medal za wino Maréchal Foch, 2016
  • brązowy medal za wino Hibernal, 2016

O konkursie:

"Co roku prawie 300 próbek zmaga się o miano najlepszych win w jednych z największych konkursów winiarskich w Polsce – Międzynarodowym Konkursie Winiarskim o Medal ENOEXPO® oraz Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO®, które już od 9 lat są integralną częścią Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®."

Więcej informacji:

http://enoexpo.krakow.pl/pl/konkursy-winiarskie.html

Wyniki:

IX Międzynarodowy Konkurs Winiarski o Medal ENOEXPO® 2017:

http://enoexpo.krakow.pl/public/files/konkursy/Medale_Konkurs_Winiarski_2017.pdf

IX Konkurs Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO® 2017

http://enoexpo.krakow.pl/public/files/konkursy/Medale_Konkurs_Polskich_Win_i_Cydr%C3%B3w-2017.pdf

tuchovinifest2017Z przyjemnością informujemy, że Winnica Zamkowa otrzymała trzy medale na II Międzynarodowym Konkursie Win Tuchów 2017

- srebrny medal za wino Regent

- brązowy medal za wino Hibernal

- brązowy medal za wino Cuvve-3

 

Strona konkursu znajduje się tutaj:

http://www.tuchovinifest.pl/

A oto wyniki konkursu TuchoViniFest 2017:

http://www.tuchovinifest.pl/wp-content/uploads/2017/08/TVC17.pdf

muvina1 logoZ przyjemnością informujemy, że nasze wino Hibernal, rocznik 2016, zostało nagrodzone złotym medalem na konkursie Muvina w Prešov na Słowacji. 

Informacje o konkursie jak i wyniki edycji 2017 można znaleźć tutaj:

http://www.muzeumvin.sk/index-en.php?category=muvina

 

 

 

 

vinoforum 2016 zloty

Z przyjemnością informujemy, że nasze wino Cabernet Dorsa, rocznik 2015, zostało nagrodzone złotym medalem na konkursie Vinoforum w Zakopanem. W konkursie wzięły udział winnice z Austrii, Chin, Czech, NIemiec, Słowenii, Słowacji oraz Polski. Do konkursu zgłoszono kilkaset win w różnych kategoriach.

Kolejny sukces win z Winnicy Zamkowej. Doceniono nasze dwa wina z rocznika 2015 podczas I Międzynarodowego Konkursu Win Tuchovinifest, Tuchów 2016:

- Rondo 2015: medal srebrny
- Regent 2015: medal brązowy

Szegóły można przeczytać tutaj:

- http://malopolskiewiniarstwo.pl/wyniki-i-miedzynarodowego-konkursu-win-tuchovinicontest/

Winnica Zamkowa otrzymała złoty medal w międzynarodowym galicyjskim konkursie win Galicja Vitis 2016. W tegorocznej edycji jurorzy ocenili blisko 530 win z kilkunastu krajów, w tym 150 z Polski.

W tym roku doceniono nasze wino Cuvée II, rocznik 2015.

Informacje na oficjalnej stronie internetowej Konkursu

pivi 2016 logoW czerwcu 2016 Winnica Zamkowa otrzymała dwa złote medale w konkursie PIVI-2016, który odbył się w Czechach. Doceniono nasze wina:

  • Hibernal, rocznik 2015
  • Cuvée II, rocznik 2015

 

 

 

Informacje na stronach organizatora:

muvina1 logoWinnica Zamkowa otrzymała dwa złote medale w międzynarodowym konkursie MUVINA odbywającym się na Słowacji. Nagrody otrzymały wina:

  • Hibernal, rocznik 2015
  • Cuvée I, rocznik 2015

 

 

Szczegółowe informacje na stronach organizatora:

ENOEXPO 2015 zlotyZ przyjemnością informujemy, że nasze wina zostały ponownie nagrodzone w siódmej edycji Konkursu Polskich Win i Cydrówo Medal Targów ENOEXPO 2015, który odbył się 8 października.

Wino Hibernal 2014 zostało nagrodzone złotym medalem
Wino Cuvee 2014 zostało nagrodzone srebrnym medalem
Wino Rondo 2014 zostało nagrodzone srebrnym medalem

W tej edycji konkursu zgłoszono blisko 300 win ocenianych w dwóch różnych kategoriach.

O konkursie ENOEXPO

Pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku w ramach Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO. Główną ideą konkursu jest promocja polskiego wina i cydru. Wina oceniane są przez niezależnych ekspertów, dziennikarzy i specjalistów w dziedzinie wina.

GalicjaVitis2015GoldKolejny sukces Winnicy Zamkowej. W międzynarodowym konkursie Galicja Vitis 2015 otrzymaliśmy złoty medal w kategorii win białych za wino Bianca 2014. W konkursie brało udział 416 win z 11 krajów Europy.

"To dla mnie duża satysfakcja, że Galicja Vitis tak szybko rośnie w siłę liczbą i jakością zgłaszanych win. Zauważyłem, że o naszym Konkursie mówi się i pisze co raz więcej za granicą. Moim celem od samego początku było to, by konkurs Galicja Vitis nawiązując do ciekawych tradycji galicyjskich, łączył i zaprzyjaźniał nas z sąsiednimi krajami. Winiarstwo polskie nie może się przecież prawidłowo rozwijać bez ścisłych kontaktów z naszymi sąsiadami z tej samej strefy klimatycznej" – mówi Roman Myśliwiec, pomysłodawca konkursu, prezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, założyciel Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis.

źródło: www.galicjavitis.pl

ENOEXPO-2014-srebrnyZ przyjemnością informujemy, że nasze wino
SEYVAL BLANC 2013 otrzymało srebrny medal
w VI Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2014, który odbył się 9 października w Krakowie.

W tej edycji konkursu zgłoszono blisko 300 win ocenianych w dwóch różnych kategoriach.

 

 

O konkursie ENOEXPO

Pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku w ramach Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO. Główną ideą konkursu jest promocja polskiego wina i cydru. Wina oceniane są przez niezależnych ekspertów, dziennikarzy i specjalistów w dziedzinie wina.

GalicjaVitisGoldMedalNasze wina odniosły sukces w międzynarodowym konkursie Galicja Vitis 2014! W konkursie, który odbył się na zamku w Łańcucie w dniach 26-27 czerwca, otrzymaliśmy dwa złote medale:
- w kategorii białe słodkie nagrodzone zostało wino Hibernal 2013,
- w kategorii białe wytrawne nagrodzone zostało wino Solaris 2013.

 

 

O konkursie Galicja Vitis

Ideą GalicyjskieGalicjaVitisLogogo Konkursu Win jest kultywowanie historycznych tradycji galicyjskich oraz zacieśnianie  przyjaznych kontaktów ze Słowacją, Czechami  i Węgrami. Bezpośrednim celem Konkursu jest porównanie jakości win z Europy Środkowej z winami pochodzącymi z innych części świata, a także promocja kultury wina, również poza tradycyjnymi regionami winiarskimi.

Konkurs jest organizowany od 2011 roku. W tegorocznej, czwartej już edycji Galicyjskiego Konkursu Win Galicja Vitis 2014 udział wzięło 277 win z 15 krajów: Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Macedonii, Czarnogóry, Mołdawii i Południowej Afryki.